Stavebniny Škopek s.r.o.

O firmě

FIRMA VLADIMÍR ŠKOPEK – STAVEBNINY

Naše rodinná firma zahájila činnost v roce 1992. Podnikat jsme začali na dnešní dobu s neuvěřitelným kapitálem 4.000 Kčs. Prvním prodejním artiklem byl volně ložený cement a vápenný hydrát do zákazníkem přineseným nebo námi dodaným pytlem. Protože ceny byly opravdu nízké, zboží se velmi dobře prodávalo. Z prvních peněz jsme koupili ocelový kontejner, který současně sloužil nejen jako sklad, ale i jako první kancelář. Prodejní doba byla od středy do pátku od 16 hod do setmění a v sobotu dopoledne. Prvním naším vysokozdvižným vozíkem se stal vrak, který jsem koupil z korby auta těsně před odvozem do Kovošrotu a vlastnoručně opravil, pak musel sloužil ještě 5 let. Sortiment se neustále pozvolna rozšiřoval a došlo i na prvního zaměstnance. Pan Smělík byl opravdu seslán z nebe, jeho přístup byl vskutku vynikající.

Od podzimu 1995 jsem se začal věnovat profesionálně podnikání jako majitel firmy. Prostředky byly vkládány zpět do firmy, rozšiřoval se neustále sortiment. Volně ložený cement a hydrát nahradilo pytlované zboží. S přibývajícím prodejem bylo potřebné zajistit i služby zákazníkům. Zprvu jsme zajišťovali cizí dopravu.

Staré, přesluhující, neustále opravované vysokozdvižné vozíky byly postupně nahrazeny novými japonskými toyotami, které se velice osvědčily a této značce zůstáváme věrni i nadále.

Vlastní autodoprava

V roce 2000 jsme založili vlastní autodopravu pořízením nákladního VOLVA s hydraulickou rukou. Souprava uvezla 30 tun materiálu. S rozšiřováním sortimentu začala být naše stará prodejna nevyhovující nejen prostorem ale zvláště kulturou prodeje. Do firmy nastoupila během této doby manželka jako účetní, později starší syn, ještě před dokončením studia ekonomie.

Začala doba přemítání o dalším vývoji firmy, doba kalkulování o výši investice, jejím místě a zvláště o jejím investování. Vymýšlet vymyšlené bylo zcela zbytečné, experimentování drahé. Okukováním prodejen v Německu jsme získali základní představu o investici. Setkáním na správném místě ve správnou dobu v Německu bylo rozhodnuto. Ani neuvěřitelné komplikace, které provázely celé toto období přípravy a budování nezastavily naše úsilí. Díky schválenému investičnímu záměru jsme získali investiční úvěr. Na konci května 2006 byla zkolaudována 1. etapa našeho projektu.

Nová prodejna

7. července 2006 byl zahájen prodej v nové prodejně.

V roce 2007 byla skladová hala vybavena paletovými příhradovými regály, kapacita krytého skladu je 1.000 ks paletových míst.

Během roku 2008 byla dokončena fasáda a tím uzavřena 1. etapa výstavby prodejny. Budování 2.etapy výstavby prodejny započalo v listopadu položením nových asfaltových povrchů a stavbou venkovních skladovacích regálů.

Za celou dobu našeho podnikání jsme nečerpali žádné provozní úvěry a nemáme vůči našim dodavatelům žádné závazky po termínu splatnosti faktur. Faktury platíme ve smluvních termínech splatnosti. Pouze technické vybavení provozu (vysokozdvižné vozíky, nákl.automobily, regály) bylo řešeno leasingovým financováním.

Musím se pochlubit, že jsme zaváděním nových investičních zařízení a celků jako např. vysokozdvižných vozíků, aut i novou prodejnou patřili vždy mezi první v Plzni.

Firma je organizována na stejném principu jako obdobné firmy v EU. Funguje na principu minimálních celkových nákladů, maximální rentabilitě a dobré platební kázni vůči dodavatelům. Od našich odběratelů požadujeme rovněž seriozní jednání.

Mezi našimi zákazníky jsou renomované stavební společnosti s celostátní i místní působností, soukromí investoři a drobní kutilové.

Spokojený zákazník je naše nejlepší reklama. Víme,že těchto zákazníků neustále přibývá a bude přibývat.

Těšíme se na Vaši návštěvu, věříme, že si i Vy u nás vyberete ze široké nabídky zboží. Rosteme, ale neroztahujeme se.

Poptávkový formulář

K poptávce můžete vložit přílohu, například projektovou dokumentaci apod.
Stavebniny Škopek s.r.o. Chebská 17/537, 322 00 Plzeň-Křimice Plzeň - Křimice 377 539 408, 377 539 608 stavebniny.skopek@post.cz